Vibrasyon kurutma makinesi, çapak alma ve parlatma işleminden hemen sonra ıslak olarak çıkan bazı parçaların hızlı ve lekesiz bir şekilde kurutulması amacıyla kullanılan makinelerdir. Vibrasyon kelime anlamı itibariyle küçük ve hızlı salınım anlamına geliyor.

Vibrasyon Makinesi Kullanım Amacı

Sanayideki bazı kullanım amaçları ise şu şekildedir;

  • Her türden plastik veya metal bir ürünün yüzey temizliği amacıyla kullanılır.
  • Vibrasyon, üretilen ürünlerin yüzeylerinde oluşan kalıntıyı kiri ve pası giderir.
  • Yüzeyi temizler.
  • Yüzey üzerinde parlaklık sağlar.

Vibrasyon yönteminin asıl mantığı ürüne özel olarak seçilmiş taslar bulunan vibrasyon kazanının içine ürünler yerleştirilerek bir takım titreşim hareketi verilir. Bu hareket neticesinde ise taşlar ürünün yüzeyine çarpıp yüzeydeki istenmeyen pası ve kiri temizleyerek parlak bir yüzey elde edilmesini sağlar.

Vibrasyon kazanının içine de ayrıca bazı vibrasyon sıvıları da konulması gerekir. Vibrasyon sadece yüzey temizlemek adına değil, çapak alma işlemlerinde de sıklıkla kullanılır. Vibrasyon makinası seçimi yapma aşamasında bu özel amaçlı makinanın ne alanda kullanılacağı hususunda da ayrıca bilgi sahibi olunması ve araştırmasının iyi yapılması gerekir.

Bazı zaman da uygulama alanına göre de vibrasyon makinasının seçiminde de değişiklikler olur. Tüm bunların yanı sıra müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda da hareket ederek ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalı ve sonrasında vibrasyon işlemi gerçekleştirilmelidir.

Vibrasyon İle Yapılan İşlem

Vibrasyon sistemleri ile yapılan işlem her türlü ağırlık ve büyüklükte parçalar için sık kullanılan ve etkili bir işlemdir. Bu sebepten dolayı vibrasyon makinalarının işlevleri de kişinin ihtiyacına göre çeşitlendiriliyor.

Dairesel Dizici Vibrasyonlar

Seri üretimde çok sık kullanılan bu türde olan makinaları bazı ürünler ile beslemek adına vibratörlü besleme sistemleri kullanmak çok büyük avantaj sağlar, verimliliği oldukça artırır ve maliyetleri çokça düşürür.

İş parçalarının boyutlarına dayanarak ayrılması, nakli ve tercih edilen yörünge üzerinde otomatik imalat sistemlerinde beslenmesi alanında gayet yüksek verimli, modern ve güvenilir olan çözümleri sağlar. Akıcı Dairesel Vibratörleri ürünlerinizi hızlıca, güvenilir ve hassas bir biçimde ayırır, dizer ve sonuç olarak da makinanıza taşıyıp besleme işlemini gerçekleştirir.

Vibrasyon Besleme Nedir?

Her türlü sektörde besleme sistemleri üretimi iyileştirmeyi, daha seri üretim hedeflerini ve daha az işçilik kullanımını hedeflemektedir. Bunun yanı sıra otomatik vibrasyon besleme sistemleri kullanıldığı takdirde hijyenik çalışma ortamı sağlar.

İlgili Yayınlar

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.
Telefon Hemen Ara
Telefon Teklif Formu
Whatsapp WhatsApp