İçinden çıkılmayacak derecede karmaşık olan şekillere sahip olan parçalarda bile kullanılabilen oldukça güvenli olan vibrasyonlu besleme sistemleri parçaları beslemek ve parçaları yönlendirmek için kullanılır.

Sistem titreşimli hareketler ile oluşur. Bu titreşimler helezonik titreşimlerdir. Bu sistemin yönlendirme şekli ise parça kapanları gibi özel cihazlarla yapılmaktadır. Vibrasyonlu besleme sistemleri palet, yönlendirme aygıtı, çanak, kaide, çanağın içinde rastgele yerleştirilmiş olan parçalar, çıkış ve çıkışta istenilen parça yönünden oluşmaktadır.

Cihaza görsel olarak baktığımızda bu parçaları ve bu şekli görürüz. Bu sistemlerin temel görevi, asıl yapması gereken görev parçaları yönlendirmektir. Fakat cihaz hasar görmesin diye cihazlara fazla parça yüklenmez.

Bunun yerine parçalar bunker denen bir sistemle takip edilir. Bu sistem parçaları sensörlü bir cihazla takip eder. Yine bu sistemde titreşimli bir sistemdir. Fakat bu sistem de vibrasyonlu besleme çağının işini daha uzun sürede bitirmesine sebep olur.

Vibrasyonlu besleme sistemlerinin çıkışına parçaları daha ileride tutmak ve taşımak için lineer titreşimli besleyici, kayışlı konveyör, yer çekimi yolakları ve pnömatik konveyörler takılabilir.

Vibrasyonlu Çanak Sistemlerinin Çalışması

Vibrasyonlu çanak sisteminin hareketi parçaların helezonik titreşim sonucu meydana getirdiği mikro sıçramalar ile olur. Eğer parça konumları gereksiz konumlar ise bu konumları değiştirmek için değişik yönlendirme cihazları kullanılır.

Vibrasyonlu Besleme Sistemlerinin Temel Özellikleri

  • En iyi şekilde denge sağlayan tasarım
  • Kompakt tasarım
  • Değişik ve karışık şekle sahip olan parçalar ve geniş yelpazelere değinen parçalar için uygun tasarım

Dairesel Dizici Vibrasyonlar

Vibrasyon dizici ürünleri hassas ve güvenilir bir şekilde hızla ayırır. Daha sonra parçaları düzenli bir şekilde dizer, uygun pozisyona getirir ve makinanıza ya da cihazınıza taşır. Dairesel dizici olan bu cihaz makinanızı ürünler ile besler. Verimliliği inanılmaz derecede arttırır ve iş maliyetini düşürür.

Vibrasyonlu Elekler

Vibrasyonlu elek sistemleri un, şeker, nişasta, çikolata ve boya gibi ürünlerin elenmesinde kullanılır. Gıdaya uygun sistemi ile yüklü miktarda ayrıştırma yapabilir.

 

Vibrasyonlu Besleme Sistemleri Fiyatları Bin TL ile 1 milyon TL arasında vibrasyon fiyatları değişir. Ürünün kalitesine ve kullanım alanına göre fiyatlar artıp azalabilir.

 

 

 

İlgili Yayınlar

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.
Telefon Hemen Ara
Telefon Teklif Formu
Whatsapp WhatsApp