Otomatik besleme sistemleri, teknolojinin çokça gelişmesi sonucunda sıklıkla kullanılan bazı yardımcılar haline gelmiştir. Vibrasyon makinaları hemen hemen her sektörde çokça karşımıza çıkar.

Vibrasyonlu Besleme Sistemi Nedir?

Her sektör, vibrasyonlu besleme sistemleri üretim işlemlerini iyileştirmeyi, çok daha seri bir üretim sağlamayı ve oldukça az işçilik hedefler.

Bunun yanında da vibrasyon besleme sisteminin avantajları şunlardır;

  • Otomatik besleme sisteminin kullanıldığı alanlarda hijyenik bir çalışma ortamı sağlanır,
  • Çalışmanın sürekliliği sağlanır,
  • Sürekli olarak geliştirilir,
  • Üretim sürecinde esneklik sağlar.

Üretim parkurunda olan otomatik besleme sistemi sayesinde kullanacak firmanın ihtiyaçlarına ve mevcut üretim konumuna özel bir şekilde amacına uygun sistemler ile çözüm ortaklığı sunar.

Dairesel Dizici Vibrasyon Nedir?

Dairesel dizici vibrasyonlar seri üretimde sıklıkla kullanılır. Makineleri ürünlerle beslemek adına Vibratörlü besleme sistemleri kullanılır ve çok büyük avantajlar sağlar. Ayrıca çalışma verimliliğini artırır ve maliyetleri oldukça düşürür.

Dairesel Besleme Sistemi Nedir? Parçalarının ebatlarına göre ayrılması, nakli ve arzu edilen yönde otomatik olarak imalat sistemleri için dairesel besleme sistemleri alanında oldukça yüksek verimli olan ve güvenilir bir çözüm yolu imkanı sunar.

Otomasyon dairesel olan vibratörleri, ürünleri hızlı, hassas ve güvenilir bir biçimde ayırma işlemini gerçekleştirir, Sonrasında ise sırayla dizer, pozisyona da getirir ve en sonunda da makinanıza taşıyarak besleme işlemini gerçekleştirir.

Titreşimli Besleme Sistemi Nedir?

Titreşimli besleme sistemleri dairesel vibratörden çıkmış olan ürünler, makinalara beslemek adına titreşimli besleme sistemleri kullanıyor olmak çok büyük avantajlar sağlar, verimliliği oldukça artırır ve maliyeti epey düşürür. Titreşimli besleme vibratörleri ürünleri hızlı bir şekilde pozisyona getirir.

Bu işlemde oldukça güvenilir ve hassastır. Tüm bu işlemlerin sonucunda makinanıza taşıyıp beslemeyi gerçekleştirir. Dizilecek olan ürünlere göre değişiklik gösteren farklı ray ölçüleri olur. Titreşimli besleme sisteminin, şekilleri ve özel malzemeleri ile birlikte her türlü ürün için kullanılma özelliği vardır.

Vibratör sistemleri öncelikle otomotiv sektöründe kullanılır. Elektrikli eşyalar, beyaz eşyalar ve mobilya üretiminde de sıklıkla kullanılabilir. Ayrıca gıda ve sağlık gibi pek çok sektörlerde de kullanılır.

İlgili Yayınlar

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.
Telefon Hemen Ara
Telefon Teklif Formu
Whatsapp WhatsApp